Jak pozbyć się gołębi

Jak pozbyć się gołębi?

Gołębie są chyba najczęściej spotykanymi ptakami w ośrodkach miejskich. Możemy je znaleźć w szczególności na rynkach. Niestety, często też widujemy je na naszych parapetach, balkonach, co już nie jest tak sympatycznym widokiem, ponieważ często zostawiają po sobie bałagan. Nie należy ich przede wszystkim dokarmiać, bo nauczą się, ze u nas zawsze jest coś dobrego do jedzenie i będą często powracać.

Gdy jednak to nie my karmi, a ptaki do nas przylatują, warto byłoby zwrócić się do administracji budynku to wywieszenie zakazu dokarmiania ptaków. Jeżeli nadal do nas przylatują, a nie są dla nas miłym gościem, należy zastosować pewne triki, które mogą pomóc nam pozbyć się uciążliwych gołębie raz na zawsze.

1. Płyty CD – pomysł wydaje się trochę niekonwencjonalny, ale gdy mamy dużo starych płyt możemy przymocować je do barierki. Podmuch wiatru sprawia, że płyty zaczynają wytwarzać dźwięk.
2. Nie wolno pozwolić założyć im gniazda – gdy widać pierwsze patyki, należy natychmiast się ich pozbyć. Niestety, kiedy przeoczymy ten moment, możemy zastać już małe gołębie.
3. Wykorzystaj foliówkę – przyczep kilka siatek z marketu, bądź zwykłych foliówek, które przy podmuchach wiatru skutecznie odstraszą ptaki.
4. Niektórzy stawiają sztuczną podobiznę dużego kruka, którego podobno boją się gołębię. Jednak z naszego doświadczenia nie jest to zbyt skuteczne.
5. Można także przymocować specjalne siatki – jednak one nie wyglądają efektownie na naszym balkonie
6. Drastyczniejsza metodą są kolce – jednak w niej często się gołębie zaplątują.

Gołębie bywają uciążliwe, jednak stosując powyższe metody można się ich pozbyć raz na zawsze. 04

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.