mieszkanie

Aranżacja małego mieszkania

Aranżacja małego mieszkania jest dosyć dużym wyzwaniem. Trzeba sobie odpowiedzieć, jak na małej powierzchni zorganizować przestrzeń, aby była w pełni funkcjonalna oraz estetyczna. Do tego potrzebny jest dobry plan i przemyślane zakupy. Wszystko zależy także od powierzchni, przeznaczenia – czy dla rodziny, czy dla singla.

Warto przede wszystkim postawić na jasne kolory, które świetnie rozświetlą nasza przestrzeń. Pomalujmy mieszkanie na beżę, jasne żółcie, biały. Dla kontrastu można zastosować również: czerwień, zieleń, granat, szary – ale tutaj należy uważać, aby nie przesadzić z pomalowaną powierzchnią, co nam skutecznie skróci przestrzeń. Jednak jeżeli zaakcentujemy tylko ścianę takim kolorem, może wyjść z tego bardzo ciekawe i ładne połączenie.

Optycznie powiększyć małą przestrzeń możemy także, dzięki odpowiedniemu oświetleniu, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór lamp i żarówek. Możemy wybrać lampy halogenowe, zestaw diod, czy lampy stojące w różnych wariantach, które nadadzą specyficznego klimatu całemu mieszkaniu.

Świetnie poszerzy nam przestrzeń lustro, albo szklane drzwi. Taki trik może podkreslić nasze wnętrze. Specjaliście ds aranżacji także rekomendują fototapety, które mogą zamaskować słabe strony naszego mieszkania, a przede wszystkim może nadać wrażenie, że nasze pomieszczenie jest większe niż w rzeczywistości.

Warto też zastanowić się nad funkcjonalnością takiego pomieszczenie, bowiem można tam wstawić kilka szaf bądź popularnych pawalaczy. Gdy także świetnie sprawdzą się organizery, specjalne kartony, które skutecznie uporządkują nam pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.