kolory

Kolory w mieszkaniu – jak kolory wpływają na człowieka?

Kolory są bardzo niedocenianym narzędziem oraz przyczyną pewnych stanów. Nie zdajemy sobie do końca sprawa, jak odpowiednia kolorystyka wpływa na nas. Nawet w medycynie stosuje się odpowiednie barwy do uleczenia bądź pobudzenie niektórych ośrodków nerwowych. Ostatnie badania udowodniły, że kolory mają niebagatelne znaczenie w tworzeniu wnętrz. Dlatego ważne jest, aby mieć kolory dobrane do naszego stanu w naszym wnętrzu.

Jakie kolory wybrać do naszego mieszkania i jak na nas będa wpływać?
1. Żólty – kojarzy się z radością i optymizmem. Jest kolorem związanym z słońcem, co sprawia, że gdy zastosujemy go w w naszym wnętrzu lub otoczeniu, powinniśmy czuć się rewelacyjnie. Podobno poprawia zdolności organizacyjne oraz dodaje nam entuzjazmu. Najlepiej taką barwę stosować w gabinetach, miejscach pracy albo jadalni.
2. Czerwień – to trudny kolor, pomimo, że znacznie pobudza nas oraz dodaje motywacji. Tworzy przytulną atmosferę, ale musimy uważać, żeby nie stosować jej w małych pomieszczeniach.
3. Niebieski – to kolor chłodny i uspokajający, łagodzi burzliwą atmosferę. Jest barwą, która świetnie wpływa na ludzi, którzy pragną rozwijać się duchowo. Podobno w taki otoczeniu, obniża się ciśnienie, a także maleje ból.
4. Zieleń to też świetna barwa natury – ponieważ ma właściwości uspakające. Zieleń to kolor natury, wpływa na nas w dużym stopniu. Pomaga zharmonizować pewne procesy fizjologiczne, a także zmniejsza napięcia.

Pamiętajmy, ze wybierając odpowiednie kolory dla siebie nie możemy łączyć skrajnych barw. Musimy przemyśleć, jaką barwę zastosować w pomieszczeniu, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.