Ogrody zimowe

Ogród zimowy w prywatnym domu

Ogród zimowy to idealny sposób na stworzenie wspaniałego zielonego, cichego zakątka, gdzie wiosna i lato trwają przez cały rok. Ogrody zimowe są bowiem wyjątkowym pomieszczeniem, posiadającym szczególny mikroklimat.

Świetnie nadają się do uprawy ciekawych, egzotycznych roślin, które w naszym klimacie nie przetrwałyby zimy, a także jako miejsce do relaksu i odpoczynku, kontemplacji, czy też wypicia filiżanki dobrej kawy w towarzystwie zieleni i w pięknych okolicznościach przyrody.

Kiedyś ogrody zimowe spotykane były prawie wyłącznie w wielkich rezydencjach, posiadłościach i dużych domach. Obecnie coraz więcej osób włącza je do swoich projektów prywatnych domów jednorodzinnych. Urządza się w nich jadalnie, dodatkowe salony, pokoje rekreacyjne, a nawet gabinety. Otoczenie zieleni, dużo wpadającego światła słonecznego czyni ogród zimowy pomieszczeniem, w którym większość osób czuje się dobrze i komfortowo. Dzięki wielkim przeszkleniom ogród zimowy jest jakby kontynuacją ogrodu przydomowego, gdzie przyroda łączy się ze sobą tworząc spójną całość.

Ogród zimowy można również dobudować do już istniejącego budynku. Taka konstrukcja często nadaje budynkowi nowoczesny i modny wygląd oraz oryginalny charakter. To także doskonały sposób na efektowne połączenie domu z tarasem lub ogrodem i otrzymanie dodatkowych metraży, z których będzie można cieszyć się nawet w deszczowe i mroźne dni w okresie jesienno-zimowym.
Zdjęcie jest własnością Wintergarten ogród zimowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.