Szafka warsztatowa

Domowy warsztat – Szafka narzędziowa

Czy potrzebujesz w domu własnego, podręcznego warsztatu?

W większości domów przydaje się warsztat, mały podręczny, często okupowany przez męską część rodziny, ale nie zawsze, bo są Panie ochoczo z niego korzystające.

Szafka narzedziowaW takim warsztacie najczęściej lądują stare meble po babci, z naszego M3, które opuściliśmy po wybudowaniu domu czy od znajomych, którzy dowiedziawszy się, że mamy trochę więcej m2 podrzucają nam wszystko czego sami z sentymentu nie są w stanie wyrzucić, no bo przecież nam się przyda.

Ja proponuję inne rozwiązanie. Kupić porządne przeznaczone do tego meble metalowe.
Co to jest za diabeł i jak je wybrać?

W kolejnych wpisach przedstawię najważniejsze elementy wyposażenia takiego warsztatu. Pierwsza będzie Szafka narzędziowa no bo skoro to warsztat to narzędzia są najważniejsze.

Zaczynamy co to ta szafka narzędziowa:

Szafka narzędziowa jest jednym z niezbędnych mebli w warsztacie albo hali produkcyjnej. Mogą być samodzielnym elementem wyposażenia warsztatu lub uzupełnieniem na przykład stołu warsztatowego. Jak wskazuje nazwa, szafka narzędziowa służy do przechowywania narzędzi. Zapewnia dobrą organizację w miejscu pracy oraz zachowanie porządku i łatwy dostęp do potrzebnych akcesoriów.
Rodzaje i charakterystyka szafek narzędziowych
Szafki narzędziowe wykonywane są zazwyczaj z metalu i blachy, ponieważ muszą być wytrzymałe i solidne. Mogą być wolnostojące lub wiszące, a także dołączane do innych mebli, np. stołu warsztatowego. Jeśli chodzi o budowę wnętrza szafki mogą posiadać szuflady lub półki.
To, jak wygląda dana szafka i jak jest zbudowana determinuje jej przeznaczenie. Szafki narzędziowe ogólnie powinny łączyć w sobie kilka podstawowych cech, które sprawiają, że dany mebel warsztatowy jest funkcjonalny. Przede wszystkim szafka powinna być wytrzymała, dzięki czemu może być używana przez wiele lat. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie zamka na kluczyk, co pozwoli na bezpieczne przechowywanie sprzętu i narzędzi. Przydatne są też podziałki w szufladach zapewniające dobrą organizację. Wnętrza szuflad w szafkach narzędziowych często wyłożone są na dnie matą tłumiącą, co dodatkowo chroni narzędzia. Z zewnątrz można przykleić tabliczki z oznakowaniem zawartości danej półki czy szuflady. Szafki narzędziowe są bardzo przydatne wszędzie tam, gdzie sprzętu jest dużo i gdzie powinien on być schludnie przechowywany. Taki system zapewnia szybsza oraz wydajną pracę w warsztacie. Opis przygotowany z udziałem informacji ze strony e-promag.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.