Umebluj się na biało

Biel podbija ostatnio nasze wnętrza. Wprowadza do nich czyste piękno, podkreśla doskonałość samej aranżacji, odsłania urodę prostych zestawień. Biel wnosi wizualną lekkość i uspokojenie. To przecież kolor czystości, śniegu, kwiatów – naturalny i nieoczywisty. Można na nim oprzeć stylizację kuchni, salonu czy sypialni. Albo zestawić z inną barwą, na przykład z czernią, osiągając niezwykle efektowne zestawienie (na przykład utrzymane w duchu art déco).

Białe inspiracje – białe aranżacje

Biel w pokojach i kuchni to nie tylko białe ściany czy firany, ale także meble. Inspirujący w tym zakresie jest styl prowansalski i skandynawski. Lekkie formy białych mebli wprowadzają do wnętrz niezwykły urok i swobodę. To świetne przedmioty do wykorzystania w stylizacji rustykalnej. Wystarczy odrobina innego koloru, żeby białe meble pokazały cały swój wdzięk.

Lawendowe dodatki sprawią, że kuchnia w stylu prowansalskim stanie się wyjątkowo uroczym miejscem. A drewniane figurki, poduszki z wzorkami w jodełki – spowodują, że sypialnia w skandynawskim stylu pozwoli na dobry sen i przyjemne przebywanie.

Biały minimalizm

Biel, jak żaden inny kolor, nadaje się do wnętrz w minimalistycznym stylu. Pozwala wyodrębnić duże i gładkie płaszczyzny, których nie zaburzy żaden detal czy kolor. Uzyskamy wnętrze skonstruowane kolorem. Niczym dzieło sztuki awangardowej.

W takiej minimalistycznej stylizacji świetnie sprawdzą się białe meble na wysoki połysk. Pozbawione elementów ozdobnych. Z frontami bez uchwytów, które zastępuje się systemem push to open.

Białe meble także do ogrodu

Także w ogrodzie, na tarasie, patio, w oranżerii czy na balkonie – warto inspirować się bielą. Zwłaszcza, kiedy występuje w naturze. Białe kwiaty, a do tego białe meble ogrodowe Gardenspace. To doprawdy śliczna kompozycja. Szczególnie dobrze wyglądają w ogrodach zimowych tworząc spójną kompozycję z zalegającym na zewnątrz śniegiem. Co to ogród zimowy zobacz tu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.