Zielono mi, w domu i w ogrodzie

Kolory wpływają na naszą psychikę i samopoczucie. Kształtują nastrój. Nie tylko ten malarski, w dziele sztuki, ale także nasze wewnętrzne nastrojenie wobec świata. Nic dziwnego, że kapiści uważali, że to kolor właśnie jest najważniejszy i używali go do kształtowania nastroju na swoich obrazach. Może warto wykorzystać tę artystyczną metodę także w naszych wnętrzach i ogrodach.

Postawmy na zieleń

Z bogatej palety barw wybierzmy zieleń – kolor natury i ukojenia, które od niej pochodzi. Symbolizujący autentyzm i radość, lekkość duchową. Zieleń to także akcent poetycki, przecież pojawia się jako barwne tło w wielu wierszach.

Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną – pisał Kazimierz Wierzyński. Zielony stan umysłu oznacza młodość, wolność, swobodę i beztroskę. To niezależność bycia sobą w każdej sytuacji, zwłaszcza w swoim świecie i domu. Dlatego, odwołując się do tego niepowtarzalnego odczucia, warto zazielenić także naszą obiektywną przestrzeń, tę najbliższą – domową i ogrodową.

Zieleń w ogrodzie

Oczywiście zielenią w ogrodzie zajmuje się przede wszystkim sama twórcza natura. Ale to my decydujemy, jakie odcienie zieleni wprowadzimy poprzez dobór odpowiednich roślin. Także zimą możemy cieszyć się tym kolorem, jeśli zdecydujemy się na rośliny zimozielone, również te w doniczkach. Także dodatki i meble ogrodowe mogą zlać się z otoczeniem swoją barwą. Zieleń pozwala tworzyć atrakcyjne, monochromatyczne kompozycje.

Na zielonym tle pięknie zaprezentują się technorattanowe meble ogrodowe Oltre w wybranym przez nas kolorze. Można uzupełnić je dodatkami w zielonym kolorze: poduszkami, pledami, narzutami.

A może malachitowe morze?

Malachitowe inspiracje kolorystyczne? W naszej sypialni czy salonie? Dlaczego by nie, przecież zieleń malachitu jest tak zaskakująca i różnorodna. Naprawdę warto skorzystać z takiej inspiracji, która przecież także pochodzi od samej natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.